Chłopy - gdzie się znajdują, co robić, co zwiedzać, jakie atrakc

Chłopy

Około 16 km na zachód od Łazów, oddzielone jeziorem Jamno oraz miejscowościami Mielno i Unieście znajdują się Chłopy - mała, zabytkowa wieś rybacka.

Co ciekawego w Chłopach?

ZABYTKOWA MIEJSCOWOŚĆ

Chłopy, jako cała miejscowość, zostały wpisane do rejestru zabytków z uwagi na tradycyjny, zachowany do dziś układ zabudowy, a także wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Tak więc, decydując się noclegi w Chłopach warto się zainteresować, czy przypadkiem nie będziemy zakwaterowani w domu wpisanym do rejestru zabytków - bądź co bądź wielki to zaszczyt i dodatkowa atrakcja!

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą Chłopów jest zadbana i szeroka plaża, którą od miejscowości oddziela pas wydm oraz sosnowy las, korzystnie wpływający na tutejszy mikroklimat. Zdecydowawszy się na około dwukilometrowy spacer plażą w kierunku zachodnim, turysta może dojść do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

PRZYSTAŃ RYBACKA

Przystań rybacka Chłopy została wybudowana niedaleko plaży, prawie w centrum miejscowości. Na plaży malowniczo i dumnie prezentują się kolorowe rybackie kutry, często oglądane przez turystów. Niedaleko przystani, w smażalniach przy plaży, można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

Jest to idealne miejsce na spokojny spacer w gronie najbliższych. Warto pamiętać, że w nadmorskim powietrzu jest zawarta bardzo duża ilość jodu, który jest zdrowotny dla naszego organizmu. Molo zlokalizowane jest w pobliżu przystani morskiej, dlatego korzystają z niego w również rybacy, od których można zakupić zawsze świeżą rybkę. 

ESCAPE ROOM - SKARB PIRATA (ul. Kapitańska 51, tel. 885 614 301)

Jest to całkiem nowoczesna zabawa dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas w kreatywny sposób. Grupa 2 - 5 osób jest zamykana w pokoju pełnym pirackich zagadek. Zespół ma za zadanie w ciągu 60 minut odnaleźć klucz i wydostać się z pokoju. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 21.00.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0