Chłopy

Chłopy

Około 16 km na zachód od Łazów, oddzielone jeziorem Jamno oraz miejscowościami Mielno i Unieście znajdują się Chłopy - mała, zabytkowa wieś rybacka.

Co ciekawego w Chłopach?

ZABYTKOWA MIEJSCOWOŚĆ

Chłopy, jako cała miejscowość, zostały wpisane do rejestru zabytków z uwagi na tradycyjny, zachowany do dziś układ zabudowy, a także wiele zabytkowych chałup szachulcowych. Tak więc, decydując się noclegi w Chłopach warto się zainteresować, czy przypadkiem nie będziemy zakwaterowani w domu wpisanym do rejestru zabytków - bądź co bądź wielki to zaszczyt i dodatkowa atrakcja!

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą Chłopów jest zadbana i szeroka plaża, którą od miejscowości oddziela pas wydm oraz sosnowy las, korzystnie wpływający na tutejszy mikroklimat. Zdecydowawszy się na około dwukilometrowy spacer plażą w kierunku zachodnim, turysta może dojść do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

PRZYSTAŃ RYBACKA

Przystań rybacka Chłopy została wybudowana niedaleko plaży, prawie w centrum miejscowości. Na plaży malowniczo i dumnie prezentują się kolorowe rybackie kutry, często oglądane przez turystów. Niedaleko przystani, w smażalniach przy plaży, można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

Jest to idealne miejsce na spokojny spacer w gronie najbliższych. Warto pamiętać, że w nadmorskim powietrzu jest zawarta bardzo duża ilość jodu, który jest zdrowotny dla naszego organizmu. Molo zlokalizowane jest w pobliżu przystani morskiej, dlatego korzystają z niego w również rybacy, od których można zakupić zawsze świeżą rybkę. 

ESCAPE ROOM - SKARB PIRATA (ul. Kapitańska 51, tel. 885 614 301)

Jest to całkiem nowoczesna zabawa dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas w kreatywny sposób. Grupa 2 - 5 osób jest zamykana w pokoju pełnym pirackich zagadek. Zespół ma za zadanie w ciągu 60 minut odnaleźć klucz i wydostać się z pokoju. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 21.00.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

224 wyświetlenia w 2023r.

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Plaża w Łazach Plaża w Łazach jest piaszczysta, szeroka,  liczy około 3 km i można ją przejść w czasie około 40-45 minut. Czysta woda morska z...

Jezioro Bukowo Jezioro Bukowo położone na wschód od Łazów około 0,2 m n.p.m. jest podobnie jak

Jezioro Jamno Jezioro o powierzchni około 2250 ha zajmuje 9 miejsce w Polsce pod względem wielkości. Średnia g...

Aquapark w Holiday Golden Resort  Aquapark w ośrodku Holiday Golden Resort to komfortowy kompleks basenowy z wieloma wodnymi atrakcjami. Jest to doskonałe miejsce na aktywne i rodzinne sp...

Mielno Mielno jest dużą wsią nadmorską w północno-zachodniej Polsce położoną...

Unieście nad morzem Letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże rozważana w wi...

Dąbki Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza t...

Koszalin Koszalin leży w województwie zachodniopomorskim i jest drugim ośrodkiem miejskim na Pomorzu Zachodnim....

Cisowo Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od

Chłopy Około 16 km na zachód od Łazów, oddzielone jeziorem Jamno oraz miejscowościami

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0