Unieście - gdzie się znajduję, jak dojechać, co robić, czy warto

Unieście nad morzem

Letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże rozważana w większości wypadków z Mielnem jako całość. Wynika to zapewne z faktu, iż oba te kurorty znajdują się blisko siebie, spaja je jedna trasa, na całej jej długości zaś, zbudowano liczne obiekty gastronomiczne, noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy letniskami uległa rozmyciu. Unieście jest wyjątkowo ciekawie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, natomiast od południa – z jeziorem Jamno.

Co ciekawego znajdziemy w tej miejscowości?

PLAŻA

Nadmorska plaża w miejscowości tej jest szeroka (trzydzieści - czterdzieści pięć metrów), w większości piaszczysta, z wytyczonym o długości stu metrów, letnim kąpieliskiem. Przy plaży jest wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.

PRZYSTAŃ RYBACKA

W miejscowości w latach 90-tych dwudziestego wieku zbudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. W otoczeniu przystani, na plaży zobaczyć można kutry.

JEZIORO JAMNO i Molo

Odwiedzający, którzy nie kochają tłoku na plaży, mogą kroki swe skierować nad jez. Jamno. Na jego brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na chętnie uprawiane w tym akwenie sporty wodne. Na akwenie można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Przy długim molo przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd też, latem, zabierani są letnicy na rejsy po Jamnie statkiem wycieczkowym. Przy ul. pontonierów znajdziemy też Boat slipway do wodowania jachtów i łódek.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0