Unieście

Unieście nad morzem

Letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże rozważana w większości wypadków z Mielnem jako całość. Wynika to zapewne z faktu, iż oba te kurorty znajdują się blisko siebie, spaja je jedna trasa, na całej jej długości zaś, zbudowano liczne obiekty gastronomiczne, noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy letniskami uległa rozmyciu. Unieście jest wyjątkowo ciekawie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, natomiast od południa – z jeziorem Jamno.

Co ciekawego w tym miejscu?

PLAŻA

Nadmorska plaża w miejscowości tej jest szeroka (trzydzieści - czterdzieści pięć metrów), w większości piaszczysta, z wytyczonym o długości stu metrów, letnim kąpieliskiem. Przy plaży jest wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.

PRZYSTAŃ RYBACKA

W miejscowości w latach 90-tych dwudziestego wieku zbudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. W otoczeniu przystani, na plaży zobaczyć można kutry.

JEZIORO JAMNO

Odwiedzający, którzy nie kochają tłoku na plaży, mogą kroki swe skierować nad jez. Jamno. Na jego brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na chętnie uprawiane w tym akwenie sporty wodne. Na akwenie można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Przy długim molo przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd też, latem, zabierani są letnicy na rejsy po Jamnie statkiem wycieczkowym.

Ostatnia aktualizacja - grudzień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00