Unieście

Unieście nad morzem

Letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże rozważana w większości wypadków z Mielnem jako całość. Wynika to zapewne z faktu, iż oba te kurorty znajdują się blisko siebie, spaja je jedna trasa, na całej jej długości zaś, zbudowano liczne obiekty gastronomiczne, noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy letniskami uległa rozmyciu. Unieście jest wyjątkowo ciekawie zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, natomiast od południa – z jeziorem Jamno.

Co ciekawego znajdziemy w tej miejscowości?

PLAŻA

Nadmorska plaża w miejscowości tej jest szeroka (trzydzieści - czterdzieści pięć metrów), w większości piaszczysta, z wytyczonym o długości stu metrów, letnim kąpieliskiem. Przy plaży jest wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.

PRZYSTAŃ RYBACKA

W miejscowości w latach 90-tych dwudziestego wieku zbudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w wyciągarkę. W otoczeniu przystani, na plaży zobaczyć można kutry.

JEZIORO JAMNO i Molo

Odwiedzający, którzy nie kochają tłoku na plaży, mogą kroki swe skierować nad jez. Jamno. Na jego brzegach postawiono liczne pirsy, z uwagi na chętnie uprawiane w tym akwenie sporty wodne. Na akwenie można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Przy długim molo przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd też, latem, zabierani są letnicy na rejsy po Jamnie statkiem wycieczkowym. Przy ul. pontonierów znajdziemy też Boat slipway do wodowania jachtów i łódek.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

262 wyświetlenia w 2023r.

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Plaża w Łazach Plaża w Łazach jest piaszczysta, szeroka,  liczy około 3 km i można ją przejść w czasie około 40-45 minut. Czysta woda morska z...

Jezioro Bukowo Jezioro Bukowo położone na wschód od Łazów około 0,2 m n.p.m. jest podobnie jak

Jezioro Jamno Jezioro o powierzchni około 2250 ha zajmuje 9 miejsce w Polsce pod względem wielkości. Średnia g...

Aquapark w Holiday Golden Resort  Aquapark w ośrodku Holiday Golden Resort to komfortowy kompleks basenowy z wieloma wodnymi atrakcjami. Jest to doskonałe miejsce na aktywne i rodzinne sp...

Mielno Mielno jest dużą wsią nadmorską w północno-zachodniej Polsce położoną...

Unieście nad morzem Letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale jednakże rozważana w wi...

Dąbki Dąbki położone są na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Bukowo. Stwarza t...

Koszalin Koszalin leży w województwie zachodniopomorskim i jest drugim ośrodkiem miejskim na Pomorzu Zachodnim....

Cisowo Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od

Chłopy Około 16 km na zachód od Łazów, oddzielone jeziorem Jamno oraz miejscowościami

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0