Mielno - gdzie się znajduję, co robić, co zwiedzać, jaka jest pl

Mielno

Mielno jest dużą wsią nadmorską w północno-zachodniej Polsce położoną w województwie zachodniopomorskim, niedaleko Koszalina nad jeziorem Jamno. Miejscowość jest siedzibą gminy Mielno. Wraz z sąsiadującą miejscowością Unieście stanowi jeden z wielu kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża Bałtyckiego. Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie w Mielnie znajduje się pomnik lotników. Przy głównym deptaku znajdziemy pomnik Morsa, a na skwerku przed Urzędem Gminy stoi pomnik jelenia. Muszla koncertowa stoi w mieleńskim parku nadmorskim, ma 12 m szerokości i 4 m wysokości. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami.

Co ciekawego znajdziemy w Mielnie?

JEZIORO JAMNO

Jezioro Jamno nad którym leży Mielno pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie wyrusza z stąd w rejs po jeziorze stateczek wycieczkowy.

PROMENADA 

Promenada spacerowa biegnie wzdłuż plaży na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości.

MORSY

Rzeźby Morsów stały się symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.

POMNIK LOTNIKÓW

Znajduje się na nadmorskiej promenadzie w Mielnie. Jest to element samolotu z mosiężną tablicą i napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 7 września 1987 roku koledzy z J. W. 5069".

POMNIK JELENIA

Usytuowany na skwerku przed Urzędem Gminy. W okresie międzywojennym ufundował ją jeden z ziemian na pamiątkę udanego polowania. Warto wybrać się w to miejsce, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

PARK LINOWY TUKAN (ul. Chmielna 4, Mielno)

Idealna atrakcja dla całej rodziny, która lubi spędzać aktywnie czas. Tutaj z pewnością będziesz miał zapewnioną dużą dawkę emocji. Pamiętaj aby ubrać się wygodnie. W takim miejscu bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego każdy odwiedzający, przed rozpoczęciem zabawy, uczy się prawidłowego korzystania ze sprzętu. 

Godziny otwarcia:

  • Otwarte od 29 kwietnia,
    w godzinach 11:00- 19:00,
    w razie niepogody należy zadzwonić, aby upewnić się, czy park jest otwarty.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0