Cisowo - jak dojechać. jakie są tu atrakcje, jakie zabytki, co w

Cisowo

Cisowo to wioska położona w niedalekiej odległości od Darłowa w pobliżu jeziora i miejscowości Kopań. Cisowo przez stulecia było osadą wiejską. W dzisiejszych czasach ze względu na ukształtowanie terenu i warunki atmosferyczne pobliżu wsi powstał jeden z największych w kraju park elektrowni wiatrowych. Ze względu na nie dużą odległość do Darłowa wszyscy turyści mają zapewnione wiele atrakcji. Od kilku lat w Cisowie prężnie rozwija się agroturystyka, ponieważ lokalizacja stwarza wspaniałe warunki do tego aby odpocząć w kontakcie z naturą i z dala od miejskiego gwaru i hałasu.

Co ciekawego w Cisowie?

PLAŻA

Do plaży z centrum wsi jest około 2 kilometry, jest to dosyć duża odległość, jednak warto przed relaksem na plaży odbyć taki aktywny spacer. Zejście na plażę jest łagodne, trzeba pokonać niskie, zalesione wydmy.  

ELEKTROWNIA WIATROWA

Jest to pole wiatraków olbrzymów. Podzielone jest ono na dwie części. Pierwsza powstała pod koniec XX wieku i składa się z pięciu wiatraków, o łącznej mocy 0,66 MW. Druga część, to większa farma, która została uruchomiona wiosną 2001 roku. 

KOŚCIÓŁ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI (ul. Cisowo 49)

Idealne miejsce dla wielbicieli architektury. Tutaj można z zewnątrz można zaobserwować styl gotycki, ponieważ w taki właśnie stylu została wzniesiona budowla. Wewnątrz kościoła znajduję się barokowe wyposażenie, pochodzące głównie z XVII wieku. W maju 1955 roku kościół został wpisany na listę zabytków. 

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0