Atrakcje Kołobrzegu - jakie są ciekawe atrakcje, jakie godziny o

Atrakcje Kołobrzegu

Miasto Kołobrzeg położone jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Kołobrzeg oprócz centrum uzdrowiskowego jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy. Miasto Kołobrzeg to wiele atrakcji turystycznych.

Jakie ciekawe miejsca warto tu odwiedzić?

PLAŻA

Kołobrzeg szczyci się czystą, szeroką, piaszczystą plażą przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. W sezonie letnim są tu wytyczone strzeżone kąpieliska, które pozwolą Turystom na spokojne plażowanie oraz kąpiele. 

LATARNIA MORSKA

Miejscem wartym uwagi jest również latarnia morska z 1770 roku, o wysokość 26 m i jest udostępniona do zwiedzania turystom. Z góry można zobaczyć piękny widok na morze i port.

Godziny otwarcia:

  • Lipiec - sierpień
    codziennie od godz. 10:00 do zachodu słońca
  • Listopad - marzec
    piątek, sobota, niedziela od 11:00 do 16:00
  • Wrzesień - październik oraz kwiecień - czerwiec
    codziennie od 10:00 do 17:00

PORT

Port położony jest u ujścia Parsęty. Organizowane są z niego rejsy turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie. Można również skorzystać z rejsu na Bornholm.

MOLO I PROMENADA

Najlepszym miejscem do oglądania wschodów i zachodów słońca jest Kołobrzeskie Molo o długości ponad 200 m. Kołobrzeska promenada to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami.

MUZEUM MINERAŁÓW (ul. Morska 1, tel. 94 352 04 47)

Muzeum zlokalizowane jest w podziemiach latarni morskiej. W ekspozycji tego miejsca można zobaczyć kilkaset minerałów, zebranych z różnych części świata, między innymi z Maroka, Rosji, Brazylii oraz Madagaskaru. Idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną w ciekawy sposób. 

Godziny otwarcia:

  • Codziennie: 10.00 - 17.00.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.lazy.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0